تبلیغات
قطره (ای از زندگی یک درگیر کامپیوتر) - نقش امریکا و روسیه
 
اگر قادر نیستی خود را بالا ببری ،همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای بالا برود.

نقش امریکا و روسیه

نوشته شده توسط :سعید كلانتری
سه شنبه 15 دی 1394-09:13 ق.ظ

راستش اول نمی خواستم این پست رو بنویسم ولی به دلیل نمایش سریال کیمیا و یاداوری شهادت هموطنانمان بد نیست اشاره ای کنیم به نقش روسیه و امریکا در جنگ ایران و عراق و ریخته شدن خون جوانان و ملت ما:
قبل ازانقلاب  ایران یک کشور متحد با امریکا محسوب می شد لذا تمام تجهیزات ایران امریکایی بود و عراق یک کشور متحد با شوروی یا روسیه حساب می شد و تمام تجهیزات آن روسی بود. بعد از انقلاب امریکا انقلاب ایران را به رسمیت شناخت ولی متاسفانه ما سفارت امریکا را تصرف کردیم و عملا روابطمون با امریکا خراب شد( البته ما انگ جاسوسی به امریکا زدیم ولی امروزه همه دنیا می دانند که امریکا مشغول جاسوسی از انها است و کسی روابطش را با امریکا خراب نمی کند ،علاوه بر اینکه تمام سفارتخانه کشورهای دیگر در ایران هم مشغول جاسوسی بودند و هستند و سفارتخانه های ما هم در کشورهای دیگر همینطور).
در هرصورت ما متحد اصلی خود را از دست دادیم و عراق متحد خود را حفظ کرد و بعد جنگ شروع شد. لذا تمام سلاحهای عراق روسی بودند و هواپیماهای عراق : میگ و تو پولف و سوخوی روسی بودند. تانکهای عراق تی 55 و تی 62 و تی 72 روسی بودند. موشکهای اسکاد که با ان شهرهای ایران را می زد روسی بودند. ضد تانکهای عراق،توپخانه  ،مسلسها،تیربار و تفنگ تک تیراندازی و حتی تمام مینهای عراق که علیه رزمندگان ما استفاده شد روسی بودند. متاسفانه بعد از شروع جنگ روسیه و یا شوروی مشغول تجهیز بیشتر عراق شد ولی امریکا به علت اینکه ایران سفارتش را اشغال کرد و بابت این موضوع عذرخواهی نکرد به ایران سلاح نفروخت ( البته یک بار شروع کرد به ایران تحت ماجرای مک فارلین سلاح داد و ایران با همون سلاحها پیشرفتهای خوبی در جنگ کرد ولی متاسفانه اینکار مخفیانه بود و توسط ایرانی ها لو رفت و اسرائیل انرا منتشر کرد و قضیه به مک فارلین گیت مشهور شد.)
در مجموع در طول جنگ ایران و عراق امریکا هرگز به عراق سلاح نفروخت( البته عراق هم اصلا دنبالش نبود) و تمام رزمندگان ایرانی و ملت غیرنظامی که در شهرها مورد بمباران و موشک باران قرار گرفتند توسط سلاحهای روسی کشته شدند. لازم به ذکر است که در تمام طول جنگ کارشناسان روسی به طور مستقیم در عراق و جبه های جنگ وجود داشتند و به عراقی ها آموزش می دادند که چگونه رزمندگان ایرانی را شهید کنند. حتی درعملیات کربلای چهار که ایران شکست سنگینی خورد و شهدای زیادی تقدیم کرد به خاکریزهای مثلثی شکلی برخورد کرد که ابتکار و دسته گل روسها بود.
البته لازم به ذکر است که در طول جنگ به علت مسائلی که در خلیج فارس و بحث جنگ نفت کشها رخ داد امریکا وارد خلیج شد و بعدایرانی های با او درگیر شدند و بعد امریکا پاسخ داد و ما تلفاتی در جنگ بابت این مسئله دادیم ( و ایضا امریکایی ها) لذا به نوعی همانطور که المانها امریکا را علیه خود وارد جنگ کردند ماهم امریکایی ها را علیه خود وارد جنگ کردیم و در اواخر جنگ کمکهای اطلاعاتی به عراق کرد. و اشتباهی ویا عمدی هواپیمای مسافربری مارا هم زد.
لازم به ذکر است که فرانسه به عراق هواپیما با خلبان داد و موشکهای پیشرفته اگزوست داد تا کشتی های مارا بزند و همچنین شروع به ساخت یک نیروگاه هسته ای برای عراق کرد تا بتواند بمب هسته ای بسازد و تکلیف جنگ را یکسره کند. ( و ما بعد از جنگ برای تشکر از زحماتش کلی خودرو ازش خریدیم)
راستی نیروگاه فوق را اسرائیل با خاک یکسان کرد..
المان هم به عراق سلاح شیمیایی داد. و ماهم بعد از جنگ برای تشکر کلی رابطه اقتصادی باهاش برقرار کردیم و تشکر کردیم.
تشکر ما از روسیه هم که بصورت مستمر جاری است.

درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox