تبلیغات
قطره (ای از زندگی یک درگیر کامپیوتر) - هدف
 
اگر قادر نیستی خود را بالا ببری ،همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای بالا برود.

هدف

نوشته شده توسط :سعید كلانتری
یکشنبه 3 آبان 1394-10:07 ق.ظ

وقتی محرم می شود بحث های زیادی باب گروه های شبکه های اجتماعی می شود. یه عده ای رفتارهای مذهبی بقیه رو به تمسخر می کشند. مثلا نذری دادن رو مسخره می کنند. عزاداران رو با عده ای گرسنه و علاقه مند به شکم مقایسه می کنند و یا عده ای می گویند که هزینه های این عزاداری ها را صرف امور خیریه و رسیدگی به فقرا بکنیم.
اصولا همه افرادی که به روش و سبک زندگی دیگران گیر می دهند ،از یک قماش هستند. چه اونهایی که می خواهند بقیه رو به زور به روش خودشون ببرند بهشت و چه اونهایی که می خوان بگن کار خوب فقط به این روش ما عملی و علمی است. و بقیه روشها کلا مردود است. اما به نظرم در کل این حرفها خوب است زیرا انتقاد سازنده است و انتقادات منتقدین شاید صد در صد درست نباشد ولی همیشه مقداری حقیقت دارد که می تواند موجب اصلاح امور شود. بعضی از متنها و ایرادات هم صد در صد درست است و از طرف افراد دلسوز بیان می شود.

گاهی فکر می کنم بهترا ست یک بار دیگه در مورد فلسفه عزاداری برای امام حسین فکر کنیم. قطعا امام حسین الان در بهشت است و یزید و مسببان این فاجعه تلخ در جهنم. قطعا امام حسین و یارانش در بهترین جا هستند و وضعشان خوب است. پس ما برای چی عزاداری می کنیم؟
شنیده ام و یا خوانده ام که در اسلام ،عزاداری و گریه برای مرده زیاد پسندیده نیست. انسان باید در موقع از دست دادن عزیزانش خویشتن داری کند و بگوید خدایا راضی ام به رضای تو. لذا می بینید که که برای فوت امامان و پیامبر ما خیلی عزاداری نمی کردیم( البته جدیدا دارند عزاداری برای بقیه امامان را هم باب می کنند).البته یک مقدار معقول گریه و عزاداری و غمگین بودن پسندیده است ولی بیشتر نه.
ولی در مورد امام حسین گفته شده که عزاداری برای ایشان خوب است. به نظر من به این بهانه سعی شده است که فرصتی ایجاد شود که هرساله به مناسبت این مراسم و عزاداری مردم را پای منبر روحانیت جمع کرد تا روحانیت بتواند با حرفهای خوب انهارا امر به معروف و نهی از منکر بنماید.
ولی به نظر می رسه که از هدف منحرف شده این و متمرکز شده ایم روی عزاداری. لذا هرسال سعی می کنیم عزاداری های پرشور تر داشته باشیمدرباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox